Organizator:

Podsumowanie edycji 2022

Podziel się

W dniach 7 – 8 maja 2022 roku, na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyły się targi fryzjersko-kosmetyczne LOOK i beautyVISION – najbardziej wyczekiwane wydarzenie na rynku beauty, które skupia profesjonalistów z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu wystawców, partnerów wydarzeń i organizatorów oraz licznemu gronu zwiedzających, był to udany powrót targów, zorganizowanych po długiej przerwie oraz zmianach, które dotknęły cały rynek usługowy. W tym roku głównym celem były bezpośrednie spotkania, których tak bardzo wszystkim brakowało.

Targi LOOK i beautyVISION, organizowane przez Grupę MTP, od wielu lat stanowią najważniejsze wydarzenie w branży beauty w Polsce. Podczas dwóch dni pełnych emocji, wszyscy mieli okazję zapoznać się z ekspercką wiedzą, wymienić doświadczeniami, nawiązać ciekawe kontakty, poznać nowe trendy w strzyżeniu, koloryzacji i stylizacji włosów, makijażu,  czy pielęgnacji twarzy oraz zrobić udane zamówienia. Obserwując tegoroczne targi – intensywność spotkań na stoiskach i zainteresowanie wydarzeniami towarzyszącymi - mogliśmy ponownie poczuć dobrą energię.

Zwiedzający skorzystali z kilku sektorów proponowanych nowości – osoby zainteresowane tematyką fryzjerską, mogły znaleźć między innymi profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów czy brody, wyposażenie salonów oraz specjalistyczne urządzenia, nowoczesny sprzęt i akcesoria. W ofercie nie zabrakło również wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała i paznokci. Wystawcy zaprezentowali polskie, a także zagraniczne marki przedstawiając trendy, które w tym sezonie są najmodniejsze. Dodatkową atrakcję stanowiły pokazy na stoiskach wystawców, gdzie można było zobaczyć przy pracy znanych edukatorów i stylistów.

 


Gala nagród

Najbardziej innowacyjne produkty oraz rozwiązania zostały nagrodzone w Konkursie o Złoty Medal Grupy MTP 2022 targów LOOK i beautyVISION. Nagrody zostały wręczone na Scenie Głównej. Złotym Medalem MTP  może pochwalić się tylko pięć wyróżnionych produktów, które wpisały się w najnowsze trendy w branży beauty.

Złoty Medal Grupy MTP targów beautyVISION 2022 otrzymali:

 • MollyLac: PREPARAT NIWELUJĄCY ZAPOWIETRZENIA PAZNOKCI DO ŻELU, AKRYLU, AKRYLOŻELU, HYBRYDY NAIL FIX BY MONIKA MIELNICZUK
  MollyLac Michał Szewczyk / GNB LAB Michał Szewczyk, Piotr Malinowski s.c.
 • MollyLac: ŻEL BUDUJĄCY DO PAZNOKCI Z OLEJKIEM HERBACIANYM HERBALINE BY GOSIA KRUŚ
  MollyLac Michał Szewczyk / GNB LAB Michał Szewczyk, Piotr Malinowski s.c.
 • ZESTAW DO LAMINACJI BRWI
  GW Cosmetics GmbH / Przedsiębiorstwo Handlowe PROGRESS Daniel Więcek

 

Złoty Medal Grupy MTP targów LOOK 2022 otrzymali:

 • COLOR ANGEL
  PANDA TRZEBNICA Sp. z o.o.
 • KOSSWELL TWO STEPS REPAIR
  Kosswell Cosmetic S.LI / Przedsiębiorstwo Handlowe PROGESS Daniel Więcek.

 

 

Spośród Laureatów Złotego Medalu MTP, w głosowaniu internetowym konsumenci wybrali najlepszy w ich opinii produkt. Nagrodę Złoty Medal Wybór Konsumentów targów LOOK 2022 otrzymał COLOR ANGEL firmy PANDA TRZEBNICA Sp. z o.o.

Natomiast na targach beautyVISION 2022 laureatem został produkt MollyLac: preparat niwelujący zapowietrzenia paznokci do żelu, akrylu, akrylożelu, hybrydy, Nail Fix by Monika Mielniczuk, firmy MollyLac Michał Szewczyk, zgłoszony przez GNB LAB Michał Szewczyk, Piotr Malinowski s.c. 

Podczas targów ważny jest również sposób prezentacji stoiska oraz zrozumienie w jaki sposób nowoczesny expo marketing buduje wizerunek firmy i jej wartość biznesową. Jury Konkursu ACANTHUS AUREUS wybrało spośród zgłoszonych stoisk te najlepsze:

Targi beautyVISION 2022:

 • OBSYDIAN Adrian Jakubek
  Stoisko 5, pawilon 92
 • ITP S.A.
  Stoisko 5, pawilon 87

 

 Targi LOOK 2022: 

 • PROGRESS Daniel Więcek Przedsiębiorstwo Handlowe
  Stoisko 5, pawilon 86A
 • JBS Beauty Sp. z o.o. Sp.k.
  Stoisko 5, pawilon 9Konkursy, mistrzostwa, wykłady ekspertów  

Atutem targów LOOK i beautyVISION zdecydowanie jest rozbudowany program wydarzeń. Przez wszystkie dni uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w strzyżeniu, makijażu czy pielęgnacji twarzy i ciała, poznać nowości produktowe, zaobserwować fachowców przy pracy oraz kibicować najlepszym podczas profesjonalnych mistrzostw i konkursów.

Pierwszy dzień targów rozpoczął się warsztatami gościa specjalnego – Leah Hayden Cassidy – specjalistki męskich cięć i jednej z największych gwiazd barberingu w Europie. Międzynarodowa artystka przeprowadziła uczestników przez proces tworzenia idealnej fryzury dla każdego klienta. Tego samego dnia, wszyscy zainteresowani mieli również okazję obserwować rywalizację prawdziwych kreatorów wizerunku podczas Konkursu KREATOR 2022. Nagrodę Prezesa Grupy MTP w wysokości 5.000 zł zdobyła Barbara Żółtak, tworząc fantastyczną stylizację i fryzurę pt. „Ogień” w konkurencji ART & HAIR, której tematem były żywioły. Konkurs Sztuki Fryzjerskiej KREATOR pozwala na rozwinięcie fantazji i przedstawienia artystycznych prac i oryginalnych kompozycji, jednocześnie przy dbałości o techniczną stronę wykonania fryzur i dobór stylizacji.

Drugiego dnia targów w ramach programu wydarzeń odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski - MASTER OF BEAUTY w kategoriach Fryzjerstwo, Barbering, Przedłużanie Włosów, Makijaż Profesjonalny oraz Stylizacja Brwi. Podczas konkursu najlepsi specjaliści od strzyżenia, koloryzacji i stylizacji, sprawdzili swoje umiejętności w rywalizacji o puchar Mistrza Polski. W niedzielę uczestnicy zainteresowani zagadnieniami z branży podologicznej mieli okazję skorzystać z Konferencji Kongresu Podologicznego, w ramach której najlepsi eksperci podzielili się wiedzą z zakresu podologii, medycyny, kosmetologii i fizjoterapii. Odbyła się również specjalna konferencja dla nauczycieli kształcących fryzjerów.

Przez cały weekend uczestnicy targów mieli okazję poczuć emocje rodem z gali fryzjerskiego barbeRINGU. Po dwóch latach przerwy, zawodowcy walczący o tytuł Najlepszego Polskiego Golibrody powrócili na ring i zaprezentowali swoje umiejętności podczas Mistrzostw Polski w Goleniu Twarzy na Mokro, kontynuując widowisko w jeszcze gorętszej atmosferze.

Prawdziwi pasjonaci mistrzowskich zdobień paznokci mogli z bliska przyjrzeć się rywalizacji topowych stylistek podczas Mistrzostw Nails Olympic International – największego profesjonalnego konkursu. Już od piątku uczestnicy pod okiem międzynarodowego jury mierzyli się w kilkunastu konkurencjach zdobień – zarówno salonowych jak i artystycznych. Zwiedzający mieli również okazję skorzystać z ogromnej dawki wiedzy i innowacyjnych rozwiązań, podczas wykładów prowadzonych przez wystawców w Speaker’s Corner oraz na Scenie Głównej, gdzie w programie znalazły się między innymi szkolenia dotyczące makijażu oraz marketingu.

Targi były także doskonałą okazją, aby zobaczyć pokazy najlepszych fryzjerów męskich z całej Polski na scenie HAIR SCHOOL przy Barber Street, a otwarta przestrzeń pozwoliła skorzystać z serii wykładów, zaobserwować trendy oraz najnowsze techniki strzyżenia i golenia.

Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla wszystkich pań, które chciały poczuć się wyjątkowo. Podczas targów odbyła się darmowa sesja zdjęciowa przed obiektywem profesjonalnego fotografa, poprzedzona doborem i wykonaniem pełnego makijażu przez profesjonalne wizażystki. Nie zabrakło również atrakcji dla panów, którzy mogli przenieść się w czasie i zobaczyć akcesoria do rytuału tradycyjnego golenia twarzy podczas Europejskiej Wystawy Sprzętu do Golenia.

Zakończone targi LOOK i beautyVISION 2022 pokazały, że w tegorocznej edycji największą wartością były bezpośrednie spotkania, a branża beauty powoli zaczyna się odradzać. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję targów LOOK i beautyVISION, które odbędą się w dniach 22-23 kwietnia 2023. Zapiszcie tę datę w kalendarzu i do zobaczenia w przyszłym roku w Poznaniu.