Organizator:

KREATOR - Konkurs Sztuki Fryzjerskiej

Podziel się

Konkurs Sztuki Fryzjerskiej KREATOR to konkurs dla osób pełnych fantazji, niebojących się odważnych koloryzacji i niestandardowych cięć. Udział w konkursie KREATOR to często początek ciekawej kariery w świecie fryzjerskim. Dla najlepszego z najlepszych przewidziana jest Nagroda Prezesa MTP w wysokości 5000 zł.

Konkurencje:

Tematy poszczególnych konkurencji zostaną przedstawione do końca stycznia 2023 roku!

ART & HAIR

Konkurencja artystyczna, pozwalająca na tworzenie fryzur z wielkim rozmachem, odważną koloryzacją, często przerysowanych i teatralnych. Z możliwością użycia dopinek czy stelaży i innych dodatkowych elementów. Temat pozwala no rozwinięcie fantazji i przedstawienie prac w stylistyce jednego z żywiołów lub łączeniu kilku, co daje możliwość stworzenia oryginalnych koloryzacji, kompozycji kształtów i faktur. W tej konkurencji ważną rolę odgrywa ubiór, a raczej kostium,  stanowiącą dopełnienie stylizacji.

 

NEW LOOK
Oczekiwane są fryzury pokazujące kontrasty np. w długościach włosów, w koloryzacji lub teksturze włosów. Fryzura może uwzględniać kilka rodzajów kontrastów, ważnym elementem oceny będzie czytelność prezentowanych kontrastów. Temat wydawałoby się nietrudny, ale można wpaść w pułapkę zbyt wielu kontrastów, przez co fryzura może się zmienić w wielki bałagan ;)

 

KIDS CRAZY HAIR

Szalone fryzury dziecięce dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Stylizacje pełne radości i zabawy. Temat pozwala na kreatywne i lekkie kompozycje.

 

BEAUTY live!

Zadaniem uczestnika jest metamorfoza nieznanej modelki – dobór fryzury i koloryzacji włosów (lub brak koloryzacji) oraz makijażu dopasowanych zarówno do urody modelki jak i jej upodobań, stylu życia. Ważnym elementem jest uzgodnienie z modelką w czasie konkurencji  oczekiwań co do nowego wizerunku. Czyli zadanie jak codzienna pracę w salonie, gdzie każda z klientek po wizycie u fryzjera i wizażystki pragnie wyglądać i czuć się piękniej. Czy wszystkie modelki będą zadowolone?

 

Przedstawiamy przewodniczącego Jury konkursu KREATOR - Konkurs Sztuki Fryzjerskiej 

Sebastian Curyło

 

Jeden z topowych fryzjerów w Europie. Właściciel Academy Curyło, a także twórca czterech salonów fryzjerskich. Zwycięzca licznych konkursów na niwie krajowej i międzynarodowej, mi.in. Kreator w kategorii ,,Beauty live!”, Polish Hairdressing Awards w 2019, wyróżnień  w International Hairdressing Awards 2020, 2021, Alternative Hair Show 2020.

Akademia Sebastiana Curyło zyskała światową renomę, co poskutkowało współpracą z największymi akademiami z branży m.in z Senzi, Im.academy, Mazella&Partners, Vlad Vladoo a także z Sassoon.

 

Organizator